100 tys. drzew na 100-lecie niepodległości

W nietypowy sposób młodzież z Ośrodka Szkolenia i Wychowania w Starachowicach (Świętokrzyska WK) uczciła 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Uczestnicy zbierali surowce wtórne w postaci zużytych baterii, puszek, butelek plastikowych, za które otrzymali 6 certyfikowanych sadzonek dębu, grabu i brzozy. Ich pozyskanie miało na celu zwrócenie uwagi na potrzebę stałej dbałości o środowisko naturalne Ojczyzny, jako jednej z form nowoczesnego patriotyzmu.

Drzewka zostaną posadzone na terenie starachowickiego Ośrodkach w okolicy nowych warsztatów szkoleniowych.

Z kolei w Środowiskowym Hufcu Pracy w Jędrzejowie drzewka już zostały posadzone. Młode brzozy, lipy i grab hufiec otrzymał w zamian za zebrane przez młodzież plastikowe butelki, puszki aluminiowe, zużyte baterie. Grupa uczestników pod opieką komendant Bożeny Kucybały i wychowawcy Dawida Wojtasiaka udała się 10 września do Zakładu Usług Komunalnych oddając zebrane surowce.

Akcja „100 tys. drzew na 100-lecie niepodległości Polski” odbywa się pod patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego w ramach programu „Niepodległa”.