Już wkrótce w Oleśnicy

Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Oleśnicy już za miesiąc będzie gościć 28 osób z Węgier, Rumunii, Włoch i Szwecji, które wraz z uczestnikami Centrum wezmą udział w projekcie pn. „One Voice for Animal Rights” realizowanym w ramach programu Erasmus+.

Trwające tydzień przedsięwzięcie będzie mieć na celu zwrócenie uwagi młodych ludzi na humanitarne traktowanie zwierząt i uczulenie na ich krzywdę, aktywizację młodzieży na polu działań na rzecz przestrzegania praw zwierząt, a także nauczenie odpowiedzialności za zwierzę przyjmowane pod swój dach. Uczestnicy projektu zostaną także zapoznani z zapisami prawnymi dotyczącymi ochrony praw zwierząt oraz takimi tematami jak: dogoterapia w szkole, efektywny dobór domu adopcyjnego i nauczenie ludzi obchodzenia się z psami po tzw. przejściach.

Jednym z głównych działań będzie współpraca z Fundacją na rzecz bezdomnych i skrzywdzonych zwierząt „Oleśnickie Bidy”. W związku z tym podpisano porozumienia pomiędzy CKiW a Fundacją o wspólnych działaniach. Młodzież zapozna się z codzienną pracą w azylu Fundacji, zaopiekuje się zwierzętami wspomagając wolontariuszy, a także zbuduje nowe budy oraz drapaki dla zwierząt. Efektem wspólnej pracy będzie kalendarz oraz film promujący pomoc zwierzętom.

 


Na zdjęciu u góry od lewej: dyrektor Centrum Przemysław Wróbel oraz prezes Fundacji „Oleśnickie Bidy” Izabela Klapińska.