Marsz dla Życia i Rodziny

9 września uczestnicy Hufca Pracy w Wałczu (Zachodniopomorska WK) wraz z komendantem Ireneuszem Gaworkiem wzięli udział w Marszu dla Życia i Rodziny.

Maszerowali również przedstawiciele starostwa powiatowego i gminy, uczniowie wałeckich szkół oraz mieszkańcy miasta. Głównym organizatorem przedsięwzięcia było Centrum Życia i Rodziny, a przesłaniem – manifestacja przywiązania wartości rodzinnych oraz poszanowania życia od poczęcia do naturalnej śmierci.

Najpierw odbyła się msza święta w kościele pw. św. Antoniego w Wałczu, po której nastąpił przemarsz ulicami miasta do Wałeckiego Centrum Kultury, gdzie rozpoczął się festyn rodzinny. Zorganizowano konkursy, zabawy integracyjne, pokazy sprzętu wojskowego i straży pożarnej. Można było też skorzystać ze stoisk medycznych, straganów z posiłkami i sprzętu sportowego.

Uczestnicy i absolwenci hufca obejrzeli wystawę pt. „Europa w Rodzinie – Ziemiaństwo Polskie XX wieku. Dodatkowo członkowie hufcowego kółka fotograficznego „Chwila” pod opieką wychowawcy Natalii Mochort wykonali fotorelację z marszu i festynu.