„Naukobus” w Tarnowie

Blisko 1000 osób odwiedziło mobilną wystawę Centrum Nauki Kopernik, która przyjechała do Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Tarnowie „Naukobusem”.

Trzy edukatorki przez dwa dni, 11 i 12 września, zapoznawały dzieci i młodzież z 18 eksponatami. Młodzież z zapałem rozwiązywała łamigłówki, poznawała na modelach wnętrze człowieka, doświadczała ogromnej mocy ciśnienia powietrza na Półkulach Magdeburskich oraz działania energii kinetycznej, jak również sprawdzała swoją pamięć czy słuch.
Wszystko to odbywało się w atmosferze wspaniałej zabawy, a na twarzach dzieci i młodzieży widać było zaciekawienie i radość. Wystawę odwiedzili podopieczni Centrum, uczniowie lokalnych szkół oraz mieszkańcy miasta.

   

Wyjazdy Naukobusa są możliwe dzięki programowi „Nauka dla Ciebie”, realizowanemu wspólnie przez Centrum Nauki Kopernik i Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. To dzięki niemu dzieci i młodzież z małych miejscowości mogą samodzielnie odkrywać prawa nauki pod okiem doświadczonych edukatorów. Zdobywanie wiedzy oparte na eksperymentowaniu budzi w dzieciach i młodzieży zaciekawienie nauką, daje radość i ośmiela do dalszych poszukiwań. To dlatego Centrum Nauki Kopernik pomoże także nauczycielom rozbudzać w uczniach zainteresowanie nauką.