Strzelali w „10”

12 maja na Strzelnicy CWKS Legii Warszawa – Rembertów odbył się VI Wojewódzki Turniej Strzelectwa Sportowego o Puchar Komendanta Mazowieckiej WK OHP.

Celem imprezy zorganizowanej przy współpracy Bractwa Strzeleckiego „Salwa” była popularyzacja alternatywnych form spędzania czasu wolnego, kultury i aktywności fizycznej, wdrażanie do zdrowej rywalizacji przy zachowaniu zasad fair play przy jednoczesnej integracji uczestników z mazowieckich jednostek wychowawczo-opiekuńczych.

Strzeleckie zmagania otworzył Wojewódzki Komendant Wiesław Leszko życząc wszystkim dobrej zabawy i celnych strzałów.

 

Certyfikowani instruktorzy z Bractwa Strzeleckiego udzielili zawodnikom szczegółowego instruktażu na temat obsługi broni palnej oraz zasad bezpiecznego zachowania na strzelnicy. Zgodnie z regulaminem zawodów wszyscy mieli do dyspozycji pistolet, karabin i strzelbę gładkolufową. Uczestnicy otrzymali także sprzęt ochronny – słuchawki oraz okulary i dopiero tak wyposażeni przystąpili do swojej strzeleckiej przygody.

Rywalizacja odbywała się w dwóch konkurencjach: zespołowej i indywidualnej. Zawodnikom towarzyszył dobry humor i „odrobina” zaciętej rywalizacji – wszystko w duchu zasad fair play.

Po obliczeniu wyników, w klasyfikacji zespołowej niekwestionowanym liderem okazał się zespół z mińskiej jednostki 7-19 Hufca Pracy zdobywając 445 punktów (na zdjęciu u samej góry). Po srebro sięgnęła drużyna z 7-36 HP z Wołomina uzyskując sumarycznie 397 p. Na trzeciej pozycji uplasował się warszawski team z 7-22 HP (385 punktów).

Zdobywcy II…
… i III miejsca.

W konkurencji indywidualnej I miejsce zajął Daniel Opara z Wołomina (7-36 HP – 180 p.), II miejsce Maksymilian Majewski z Mińska Mazowieckiego (7-19 HP – 175 p.), III miejsce wywalczył Mateusz Ząbek z Warszawy (7- 22 HP – 161 p.)

Tak wspaniałe wyniki były efektem treningów i konsekwencji w dążeniu do osiągnięcia wyznaczonego celu, jednak nie byłoby ich zapewne bez motywującego wsparcia wychowawców, którzy wraz ze swoimi podopiecznymi wzięli udział w odrębnej konkurencji i powalczyli o laury. Okazało się, że osiągnęli oni równie imponujące wyniki: I miejsce zdobył Mariusz Talarek z Zespołu kształcenia i wychowania MWK OHP, II miejsce – Piotr Nowicki z 7-19 HP, zaś III – Katarzyna Kownacka z wyszkowskiej jednostki 7-8 HP.

Uroczystego zakończenia Turnieju dokonał Wojewódzki Komendant Wiesław Leszko, który podziękował wszystkim za udział i sportową postawę. Wraz z kierownik Zespołu kształcenia i wychowania Mazowieckiej WK Beatą Sikorzak wręczył zwycięzcom puchary i dyplomy, natomiast wszyscy uczestnicy tej sportowej imprezy zostali obdarowani pamiątkowymi medalami.