Bieg Wilka

Już po raz dwudziesty odbył się Międzynarodowy Uliczny Bieg Wilka w Grajewie. Swoje stoisko podczas przedsięwzięcia zaprezentowała Podlaska WK OHP.

Jubileusz miejskiej imprezy przyciągnął mnóstwo zainteresowanych i wysportowanych uczestników. Honorowym patronem inicjatywy był Marszałek Województwa Podlaskiego Jerzy Leszczyński, natomiast patronami lokalnymi Starosta Grajewski Zygmunt Kruszyński oraz Burmistrz Grajewa Dariusz Latarowski.

Na przygotowanym stoisku informacyjno-promocyjnym kadra Młodzieżowego Centrum Kariery OHP i Hufca Pracy w Grajewie zachęcała przybyłą młodzież do korzystania z usług poradnictwa i pośrednictwa zawodowego oraz wsparcia pedagogicznego zapewnianego uczestnikom OHP przez wychowawców. Uczestnicy biegu mogli uzyskać indywidualne informacje edukacyjno-zawodowe udzielane przez doradcę zawodowego oraz otrzymać materiały szkoleniowe i poradniki dla młodzieży wchodzącej na rynek pracy.

Dużym wsparciem dla kadry prowadzącej stoisko byli uczestnicy hufca, którzy zaangażowali się w malowanie twarzy dzieciom.