Naucz się zawodu, zrób prawo jazdy i idź na staż.

Gazeta Pomorska, 6.09.2016


Młodzieżowe Centrum Kariery OHP prowadzi nabór do projekt „Akcja Aktywizacja-YEI”. Na wsparcie ma szanse młodzież w wieku 18-24 lat. (…)

Celem jest poprawa sytuacji na rynku pracy osób objętych wsparciem poprzez zwiększenie ich aktywności zawodowej i społecznej oraz zdolności do zatrudnienia – mówi Magdalena Mrozek, pośrednik pracy z Młodzieżowego Centrum Kariery OHP. – Rekrutacja potrwa do października. Pod koniec przyszłego miesiąca ruszą zajęcia grupowe.

Kursant będzie mógł skorzystać z darmowego wyżywienia, dofinansowania kosztów dojazdu. – Przewidziano zajęcia z doradcą zawodowym, kurs zawodowy ze stypendium – a będzie kilka do wyboru w zależności od predyspozycji, a także warsztaty z zakresu kreowania wizerunku połączone z usługą stylisty – dodaje Magdalena Mrozek. – Po kursach każdy wybierze się na trzymiesięczne płatne staże zawodowe. A my wspólnie z klientem, szukamy miejsca odbywania tego stażu. (…)

Dla przykładu: klient otrzyma kurs kwalifikujący go do pracy spawacza, który potrwa około trzech tygodni – wskazuje pośrednik pracy. – Po nim skierowany zostanie na staż na stanowisku spawacz. Przygotować możemy do pracy w różnych zawodach: stolarz, sprzedawca, stylista paznokci, fryzjer, magazynier z wózkiem widłowym, pracownik administracyjno-biurowy w zależności od potrzeb klienta i rynku pracy. (…)

Autor: Monika Smól