Fryzjerzy i kucharze

Reprezentanci mazowieckich jednostek opiekuńczo-wychowawczych – młodzi fryzjerzy i kucharze – przystąpili do zmagań w ramach ogólnopolskiego konkursu „Sprawny w zawodzie – bezpieczny w pracy”, który odbył się 13 i 14 kwietnia w Ośrodku Szkolenia i Wychowania w Jaciążku.

Najpierw musieli wykazać się wiedzą merytoryczną rozwiązując test. Część praktyczna obejmowała – w kategorii fryzjera – wykonanie różnorodnych stylizacji fryzjerskich, zaś w kategorii kucharza – obiadu składającego się z dwóch dań. W ogólnej punktacji liczył się także sposób zaprezentowania efektów swojej pracy przed komisją oraz dbałość o ład na stanowisku pracy.

Decyzją jury Mazowsze będą reprezentowali w konkursie na szczeblu ogólnopolskim w kategorii kucharza – Joanna Feder i Magdalena Krynicka ze Środowiskowego Hufca Pracy w Ciechanowie. Drugi był duet – Agata Błasińska i Paulina Skrok z radomskiego Ośrodka Szkolenia i Wychowania, a trzecie miejsce należało do Sebastiana Nerkowskiego i Krzysztofa Bytofa z Hufca Pracy w Grodzisku Mazowieckim.

Z kolei wśród fryzjerów zwyciężyła Anastazja Sorokina z warszawskiego 7-22 Hufca Pracy. Drugie miejsce zajęła Martyna Kamińska z Hufca Pracy w Mławie, a na trzeciej pozycji uplasowała się Aleksandra Kwaśnik z radomskiego Ośrodka Szkolenia i Wychowania. Młodzieży pogratulował Wojewódzki Komendant OHP Wiesław Leszko.

Udział w eliminacjach pozwolił wszystkim uczestnikom sprawdzić swoje kompetencje zawodowe oraz zmierzyć się z wymaganiami stawianymi w trakcie egzaminów zewnętrznych.

Rywalizacje konkursowe były również doskonałą okazją do spotkania się i integracji młodzieży, zwłaszcza, że równolegle do występu przygotowywała się mazowiecka grupa historyczno-rekonstrukcyjna, która weźmie udział w wydarzeniu pn. „Honorowy Obywatel Warszawy – gen. Józef Haller – Współtwórca Niepodległej”.