Wojewódzki finał

Łódzka WK OHP przeprowadziła wojewódzki finał konkursu „Sprawny w zawodzie – bezpieczny w pracy” w kategorii fryzjera oraz z zakresu bhp z elementami prawa pracy.

Ten drugi przygotowywali specjaliści z Okręgowego Inspektoratu Pracy Państwowej Inspekcji Pracy w Łodzi, którzy jak co roku wsparli działania związane z organizacją i przebiegiem konkursu. Do rywalizacji stanęło 29 podopiecznych hufców pracy oraz dwóch uczestników Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Dobieszkowie.

Pierwsze miejsce zajęła Natalia Mamrot z Hufca Pracy w Piotrkowie Trybunalskim, drugie -Aleksandra Milczarek z Hufca Pracy w Zduńskiej Woli, a trzecie – Łukasz Ochocki z Hufca Pracy w Wieruszowie. Nagrody wręczyli Wojewódzki Komendant OHP Barbara Stanisława Günther oraz Marta Boguszewska, Marek Kostrzewski, Krzysztof Barański z Okręgowego Inspektoratu Pracy Państwowej Inspekcji Pracy w Łodzi.

   

Z kolei w Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Dobieszkowie spotkali się młodzi fryzjerzy i kucharze, którzy najpierw rozwiązali test wiedzy, a później przystąpili do części praktycznej. Zadaniem fryzjerów było wykonanie wyciskania fal na mokro, nawijania na klipsy pierścionków płaskich i spiralnych, trwałej ondulacji, a także fryzury komunijnej na główce treningowej. Najlepiej poradziła sobie Paulina Szewczyk z Hufca Pracy w Rawie Mazowieckiej, druga była Natalia Czarnota z Hufca Pracy w Łowiczu, a trzecia Ewelina Turoboś z Hufca Pracy w Zduńskiej Woli.

Z kolei kucharze przygotowywali zupę pomidorową z makaronem lub ryżem, jak również potrawy z mięsa drobiowego. W tej kategorii pierwsze miejsce zdobył zespół z Hufca Pracy w Radomsku – Rafał Kubikowski i Hubert Szymczak, tuż za nimi znaleźli się uczestnicy Hufca Pracy w Sieradzu – Bartłomiej Nowicki i Mateusz Pustelnik, a trzecie miejsce należało do Emilii Gaduli i Mileny Wiśniewskiej z Hufca Pracy w Piotrkowie Trybunalskim.

Po zakończonych zmaganiach konkursowych Wojewódzki Komendant OHP Barbara Stanisława Günther wręczyła uczestnikom pamiątkowe dyplomy i nagrody. Podziękowała też kadrze CKiW w Dobieszkowie z jego dyrektor Leoną Winczewską-Wróbel na czele za pomoc w organizacji przedsięwzięcia.