Zwiedzili parlament, spotkali się z bohaterami z Rio

Echo Dnia Kieleckie, 31.08.2016


Ministranci i lektorzy z salezjańskiej parafii Świętego Krzyża w Kielcach w dniach 25-27 sierpnia przebywali w Warszawie. Był to dla nich wyjątkowy wyjazd, podczas którego na Stadionie PGE Narodowym spotkali się z gwiazdami lekkiej atletyki. Przede wszystkim ze złotą medalistką igrzysk w rzucie młotem Anitą Włodarczyk, którą jest też rekordzistką świata oraz z wicemistrzem olimpijskim w rzucie dyskiem Piotrem Małachowskim i Tomaszem Majewskim, dwukrotnym mistrzem olimpijskim w pchnięciu kulą. Spotkanie z bohaterami z Rio de Janeiro i uczestniczenie w Memoriale Kamili Skolimowskiej było dla nich niesamowitym przeżyciem.

Zwiedzili też parlament. – Na zaproszenie senatora ziemi świętokrzyskiej Krzysztofa Słonia zwiedziliśmy gmachy sejmu i senatu. Dopełnieniem tych wielkich przeżyć duchowych była uczta dla ciała – obiad w Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Andrzeja Dudy – mówił ksiądz Jerzy Szkiert, któ remu w opiece nad grupą ponad 50 ministrantów i lektorów pomagał kleryk Dawid Wilkos. W trakcie wizyty ministranci zobaczyli mecz Legii Warszawa, uczestniczyli w Eucharystii w Bazylice Salezjańskiej, spotkali się z Renatą Wichą, byłą przewodniczącą Rady Miasta w Kielc, która jest zastępcą
Komendanta Głównego Ochotniczego Hufca Pracy. Ksiądz Jerzy Szkiert za pomoc w organizacji wyjazdu dziękuje księdzu proboszczowi Wiesławowi Wilkoszowi, senatorowi Krzysztofowi Słoniowi, Bożenie Dobrowolskiej z „Piekarni z Tradycjami”, developerowi Ryszardowi Grzybowi i rodzicom.

Autor: Dorota Kułaga