Olsztyńskie Targi Pracy

W Zespole Szkół Budowlanych w Olsztynie odbyły się II Olsztyńskie Targi Pracy zorganizowane przez Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Olsztynie (Warmińsko-Mazurska WK) wraz z Miejskim i Wojewódzkim Urzędem Pracy i miejscowym Zespołem Szkół Budowlanych.

Targi Pracy to impreza cykliczna, ciesząca się dużym zainteresowaniem mieszkańców Olsztyna i regionu. W tym roku odwiedziło je blisko dwa tysiące osób. Na zainteresowanych czekało 41 wystawców. Branże, które reprezentowali były bardzo zróżnicowane. Od firm związanych z gastronomią, budownictwem, rolnictwem czy sprzedażą po służby mundurowe i instytucje rynku pracy.

Ponadto w programie Targów organizatorzy zaplanowali również zajęcia i warsztaty z zakresu poradnictwa zawodowego prowadzone przez doradców zawodowych Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP. Młodzież, osoby bezrobotne i poszukujące pracy oraz zainteresowani pracodawcy mieli możliwość zapoznania się z ofertami pracy, kursów i szkoleń, nawiązać kontakty z pracodawcami oraz skorzystać z konsultacji z pośrednikiem pracy i doradcą EURES. Specjaliści rynku pracy podpowiadali jak przygotować dokumenty aplikacyjne oraz badali kompetencje zawodowe uczestników wydarzenia. Targi były również doskonałą okazją prezentacji szerokiego wachlarza usług świadczonych na rzecz młodzieży przez jednostki OHP.

Duża frekwencja wśród odwiedzających tegoroczne targi świadczy o tym, iż z roku na rok przedsięwzięcie to cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Bezpośredni kontakt z pracodawcą umożliwił osobom poszukującym pracy złożenie cv i umówienie się na wstępne rozmowy kwalifikacyjne. Olsztyńskie Targi to nie tylko prezentacja firm i ich ofert pracy, ale przede wszystkim ukazanie nowych perspektyw i wsparcie rozwoju kariery, co jest niesłychanie ważne w rozwoju osobistym młodego człowieka.

Patronat honorowy nad targami objął Prezydent Miasta Olsztyna Piotr Grzymowicz, a patronat medialny – TVP3 Olsztyn, Polskie Rado Olsztyn, Gazeta Olsztyńska.