Rozpoczynamy Konkurs o UE

W siedzibie Komendy Głównej OHP w Warszawie odbyło się 6 kwietnia losowanie, które zadecydowało o tym, które z państw członkowskich Unii Europejskiej będą prezentować poszczególne wojewódzkie komendy OHP oraz centra kształcenia i wychowania podczas III Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Unii Europejskiej „Europa da się lubić”. Przedsięwzięcie jest ukierunkowane na popularyzację idei integracji i wiedzy o Unii Europejskiej oraz rozwijanie zainteresowań szeroko rozumianej problematyki europejskiej.

Sam Konkurs odbędzie się w dniach 23-25 maja tego roku na terenie Świętokrzyskiej WK OHP. Reprezentacje WK i CKiW z całego kraju będą miały do wykonania cztery zadania konkursowe: opracowanie prezentacji multimedialnej, rozwiązanie testu wiedzy, przygotowanie potrawy charakterystycznej dla danego kraju oraz stoiska wystawienniczego.

Kraje UE losował uczestnik z Mazowieckiej WK Jakub Radziewicz w obecności dyrektora Biura Edukacji KG OHP Sławomira Męciny, Doroty Słomskiej i Andrzeja Guły z Biura Edukacji, wychowawcy Hufca Pracy w Grodzisku Mazowieckim Katarzyny Urbańczyk oraz rzecznika prasowego KG OHP Anny Szymańskiej.

  

Poniżej przedstawiamy wyniki losowania:

Dolnośląska WK OHP – Chorwacja
Kujawsko-Pomorska WK OHP – Niemcy
Lubelska WK OHP – Luksemburg
Lubuska WK OHP – Cypr
Łódzka WK OHP – Irlandia
Małopolska WK OHP – Łotwa
Mazowiecka WK OHP – Szwecja
Opolska WK OHP – Dania
Podkarpacka WK OHP – Austria
Podlaska WK OHP – Grecja
Pomorska WK OHP – Słowenia
Śląska WK OHP – Estonia
Świętokrzyska WK OHP – Litwa
Warmińsko-Mazurska WK OHP – Francja
Wielkopolska WK OHP – Hiszpania
Zachodniopomorska WK OHP – Finlandia
CKiW w Dobieszkowie – Słowacja
CKiW w Gołdapi – Portugalia
CKiW w Oleśnicy – Rumunia
CKiW w Pleszewie – Włochy
ECKiW w Roskoszy – Belgia
CKiW w Szczawnicy-Jabłonce – Czechy
CKiW w Tarnowie – Malta

 

Na zdjęciu od prawej: dyrektor Biura Edukacji KG OHP Sławomir Męcina, uczestnik z Mazowieckiej WK Jakub Radziewicz, wychowawca Hufca Pracy w Grodzisku Mazowieckim Katarzyna Urbańczyk, Dorota Słomska i Andrzej Guła z Biura Edukacji KG OHP.