Komendant Główny OHP na dożynkach w Gminie Sulęcin

Komendant Główny OHP Marek Surmacz został zaproszony do wzięcia udziału w Dożynkach Gminnych 2016 zorganizowanych przez Gminę Sulęcin na terenie Sołectwa Wielowieś. Gospodarzem dożynek był Burmistrz Sulęcina Dariusz Ejchart.

Przed dożynkami odprawiono mszę św. w intencji rolników i tegorocznych plonów, po czym Burmistrz przyjął od starościny i starosty dożynek bochen chleba upieczony z zebranych w tym roku zbóż. Podczas uroczystości przeprowadzono wiele konkurencji dożynkowych, a przede wszystkim rozstrzygnięto konkurs na najpiękniejszy wieniec wykonany na tegoroczne święto plonów. Zwieńczeniem spotkania była zabawa ludowa.

W dożynkach wzięli udział również m.in. zastępca Burmistrza Iwona Walczak, zastępca Burmistrza partnerskiego miasta Nowego Tomyśla Paweł Mordal, Burmistrz Miasta Friedland w Niemczech Thomas Hähle, przewodniczący Związku Byłych Mieszkańców Powiatu Wschodniotorzymskiego Heinz Habermann, przewodniczący Rady Miejskiej Zbigniew Szczepański, przewodniczący Rady Powiatu Tadeusz Dąbroś, Starosta Sulęciński Adam Basiński, przedstawiciele administracji gminy i Powiatu Sulęcińskiego. Wicemarszałka Województwa Lubuskiego Stanisława Tomczyszyna reprezentował Stanisław Jakwert z Departamentu Rolnictwa, Zasobów Naturalnych, Rybactwa i Rozwoju Wsi.

 

DSC_5544_2

 

 

dom_joanitow_4Przypomnijmy, że już w tym miesiącu rozpocznie działalność w Sulęcinie Młodzieżowe Centrum Kariery i Współpracy Międzynarodowej OHP. Będzie funkcjonować w zabytkowym, niedawno odrestaurowanym Domu Joannitów dzięki porozumieniu zawartemu pomiędzy Komendą Główną OHP reprezentowaną przez Komendanta Głównego OHP Marka Surmacza a Gminą Sulęcin reprezentowaną przez jej Burmistrza Dariusz Ejcharta w lipcu tego roku. Centrum zajmie się m.in. organizowaniem konferencji, spotkań i wymian międzynarodowych, ale przede wszystkim aktywizacją młodzieży do wejścia na rynek pracy. To tutaj młodzi ludzie będą mogli skorzystać z doradztwa zawodowego lub pośrednictwa pracy.

 

Zdjęcia dzięki uprzejmości www.sulecin.pl