Pożegnanie wakacji z Hufcem Pracy w Gdyni

Komenda Główna | Pomorskie

Kadra 11-12 Hufca Pracy w Gdyni 26 sierpni br. wybrała się z uczestnikami na Polankę Redłowską, aby przy ognisku celebrować zakończenie wakacji.

Na wstępie w związku z uczestnictwem nowo przyjętej młodzieży, każdy się przedstawił i opowiedział kilka słów o sobie, co pozwoliło na swobodniejszą komunikację. Spotkania z młodzieżą zawsze dają dużo radości, ponieważ możemy się zintegrować, miło posłuchać, jak kreatywnie młodzież spożytkowała czas wolny.

To spotkanie miało dodatkowy atut, jakim było poznanie przyszłych uczniów z uczestnikami, jak i absolwentami hufca. Dzięki temu wydarzeniu kandydaci dowiedzieli się na czym polega praca wychowawców w Hufcu Pracy, oraz usłyszeli wszystkie przygody jakie do tej pory mieli okazję przeżyć uczestnicy z klas drugich i trzecich.

Polanka Redłowska jest jednym z ulubionych miejsc spotkań uczestników hufca, ponieważ odbyło się na niej pierwsze zorganizowane wspólne ognisko. Dużą zaletą tego miejsca jest bliskość natury, gdzie mamy wiele możliwości do aktywności. Młodzież nauczona doświadczeniem wiedziała, jak ważne jest, aby nie niszczyć okolicznej zieleni i dlatego drzewo na opał zorganizowała we własnym zakresie, a także samodzielnie przygotowała kiełbaski z zachowaniem należytej ostrożności.

Ze względu na zamiłowania sportowe nie zabrakło również gry w siatkówkę i piłkę nożną. Młodzieży nie trzeba było zachęcać do podjęcia sportowej rywalizacji, sami chętnie przystąpili do działania.

Dzięki temu, że udało się zrekrutować sporą ilość nowej młodzieży, która zasili dumnie szeregi gdyńskiego Hufca Pracy, udało nam się spotkać już w szerszym gronie. Wierzymy, że współpraca w nowym roku szkolnym będzie przebiegać owocnie.

Autor tekstu: Sandra Philippska, Klaudia Pawlak

Autor zdjęć: Sandra Philippska

eures2
eures2
eures2

Aktualności Komedy Głównej

Strzelali w „10”

Strzelali w „10”

Młodzież z mazowieckich jednostek wychowawczo – opiekuńczych wraz z kadrą pedagogiczną wzięła...

Language
Skip to content